17. Marts 2021.

Sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju Ventspilī darbojas Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs, kurš izveidots ar mērķi pilnveidot kvalitatīvu augstas klases sportistu sagatavošanas sistēmu Latvijā, nodrošinot priekšnoteikumus starptautiski konkurētspējīgu sportistu attīstībai, kā arī izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā, efektīvi izmantot sportistu resursus un izveidoto sporta infrastruktūru.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā trīs sporta veidos iekļauti 14 sportisti svarcelšanā, vieglatlētikā un šorttrekā.

Programmas darbībai 2020.gadā piešķirts finansējums 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirtais finansējums, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums ir sekmējis Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportistiem pilnvērtīgi sagatavoties startiem Latvijas, Eiropas un Pasaules mēroga sacensībās. Pateicoties kvalitatīvam treneru darbam un nozīmīgam mācību – treniņu darbam, mūsu sportisti sasnieguši augstus sportiskos rezultātus.

Šorttrekists Roberts Krūzbergs izcīnīja 8.vietu Eiropas čempionātā 1000m distancē un 5.vietu pasaules junioru čempionātā 1500m distancē. Anna Jansone izcīnīja 12.vietu Ziemas jaunatnes olimpiskās spēlēs 1000m distancē. Alīna Usatova uzvarēja Danubia kausa posmā savā vecuma grupā.

Vieglatlēts Ruslans Smolonskis uzvarēja Spānijas čempionātā 50km distancē un kļuva par Latvijas čempionu 20km distancē. Darja Sopova un Luīze Dārta Sietiņa izcīnīja godalgotas vietas Latvijas čempionātā un U-23 čempionātā dažādās disciplīnās. Abas sportistes izpildījušas Eiropas U-20 vai U-23 čempionāta normatīvus. Matīss Kaudze un Roberts Mažrims izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas jaunatnes un junioru čempionātos.

Svarcēlāji Armands Mežinskis, Jevgēņijs Haustovs, Edgars Kāpiņš, Ēriks Sakovičs, Artūrs Vasiļonoks un Vlads Prokofjevs ir godalgotu vietu ieguvēji Latvijas pieaugušo un jaunatnes čempionātos.

Ventspils pašvaldība izsaka pateicību Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai par sadarbību un doto iespēju arī 2021. gadā īstenot šo nozīmīgo projektu Ventspils pilsētā.