09. Aprīlis 2021.

Krievijas galvaspilsētā Maskavā turpinās Eiropas čempionāts svarcelšanā, kurā 11.vietu svara kategorijā līdz 89kg izcīnīja Ventspils augstas klases sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” svarcēlājs Armands Mežinskis.

Armands bija sekmīgs tikai divos mēģinājumos un kopumā sakrāja 335kg (148+187) kilogramus un ierindojās 11.vietā. 2019.gadā viņš debitēja Eiropas pieaugušo čempionātā un bija astotais.

Zeltu ieguva armēnis Karens Avagjans (375kg), sudrabu izcīnīja gruzīns Revazs Davitadze (374), bet uz trešā pakāpiena nokļuva armēnis Andraniks Karapetjans (365)

Atgādinām, ka iepriekš par Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvēju svara kategorijā līdz 81kg kļuva Ritvars Suharevs, bet debitants Vlads Prokofjevs svara kategorijā līdz 73kg izcīnīja 12.vietu

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Apsveicam mūsu sportistu ar gūtajiem panākumiem!