04. Oktobris 2021.

Somijas pilsētā Rovaniemi noslēdzies Eiropas U-20 un U-23 čempionāts svarcelšanā, kurā svara kategorijā līdz 96 kilogramiem U-23 ieskaitē sesto vietu izcīnīja Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” svarcēlājs Armands Mežinskis.

Raušanas sacensības Armands sāka ar 151 kilogramu, kas gan pirmajā piegājienā bija nesekmīgs, bet izdevās otrajā mēģinājumā. Trešo piegājienu ar 157 kilogramiem neizdevās pacelt. Grūšanā Mežinskis vispirms tika galā ar 189 kilogramus smagu stieni. Pēc tam viņš pacēla virs galvas arī 195 kilogramus, taču mēģinājums netika ieskaitīts. Nesekmīgs bija arī mēģinājums pacelt 197 kilogramus. Summā Armands ar 340 (151+189) kilogramiem finišēja sestais.

Uzvarēja Krievijas sportists Viktors Kondratjevs 367 (165+202) kilogrami. Otro vietu ieņēma Armēnijas sportists Ara Aganjans – 363 (166+197) kilogrami summā, trešajā vietā polis Bartolomejs Adamuss, kurš summā pacēla 354 (158+196) kilogramus.

Jau ziņots, ka Daniela Ivanova izcīnīja sudraba medaļu Eiropas junioru čempionātā svara kategorijā līdz 71 kilogramam

Tokijas Olimpisko spēļu 6.vietas ieguvējs Ritvars Suharevs veiktās pleca operācijas dēļ sacensībās nepiedalījās.

Apsveicam svarcēlājus ar gūtajiem panākumiem un vēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!