02. Maijs 2022.

Koncertzālē “Latvija” notika pasākums “Gada balva izglītībā – 2021”, lai godinātu Ventspils pilsētas izglītības iestāžu skolotājiem un sveiktu tos astoņās nominācijās un pasniegtu pateicības par mūža ieguldījumu.

Šogad “Gada balvai izglītībā” tika pieteikti 49 pedagogi no Ventspils vispārējām izglītības iestādēm un pirmsskolas izglītības iestādēm, Jaunrades nama, Mākslas skolas, Sporta skolas “Spars”, Ventspils Tehnikuma un Ventspils Mūzikas vidusskolas.

Esam lepni, ka nominācijā “Gada skolotājs/ treneris sportā” galveno balvu saņēma mūsu izcilais džudo treneris Vladimirs Vlasjuks, bet atzinību šajā pašā nominācijā vieglatlētikas treneris Andris Kronbergs!

Vladimirs Vlasjuks ir mūsu skolas džudo nodaļas treneris kopš 1991. gada, izaudzinot vairākus Eiropas līmeņa džudistus un sambistus, bet vēl vairāk – izcilas personības. Aizvadītajā gadā viņa izglītojamā Marija Seļezņova izcīnīja zelta medaļu Eiropas junioru čempionātā sambo, kā arī Artjoms Kvašņins izcīnīja 7.vietu Pasaules junioru čempionātā sambo, kur 7.vietu izcīnīja arī Marija Seļezņova. Jāatzīmē, ka treneris ļoti seko līdzi izglītojamo sekmēm vispārizglītojošās skolās. Treneris turpina izglītoties arī pats, pilnveidojot savu profesionālo kompetenci.

Andris Kronbergs ir mūsu skolas vieglatlētikas treneris kopš 2003.gada, tomēr arī pirms tam ir darbojies sporta jomā kā treneris gan volejbolā, gan futbolā. Viņa trenētie izglītojamie sasniedz ļoti labus rezultātus Latvijas un Baltijas līmenī, bet, darbojoties kopā ar treneri Juri Petroviču un augstas klases sportistu sagatavošanas centra izglītojamiem, sasniegti arī ļoti labi panākumi Eiropas un Pasaules čempionātos jauniešiem.  Asistējot trenerim Jurim Petrovičam – Eiropas U20 čempionātā un Pasaules U20 čempionātā bronzas medaļas trīssoļlēkšanā izcīnīja Darja Sopova, labojot arī Latvijas rekordus šajā vecuma grupā. Savukārt Eiropas U23 čempionātā bronza medaļu izcīnīja – Rūta Kate Lasmane. Treneris ikdienā cieši sadarbojas ar Ventspils Invalīdu biedrību un palīdz viņiem gan ar fiziskām aktivitātēm, gan arī palīdz organizēt sacensības.

Mēs ļoti lepojamies un apsveicam! Lai tik pat ražīgs darbs arī turpmāk!