13. Jūnijs 2021.

Sporta skolas “Spars” un Ventspils Olimpiskās vienības sportiste Rūta Kate Lasmane, kura šobrīd studē ASV Floridas Štata universitātē, Oregonas pilsētā Jūdžinā aizvadījusi ASV studējošo augstākā līmeņa (NCAA) finālsacensības trīssoļlēkšanā, kurās izcīnīja piekto vietu.

Maija vidū Rūta sasniedza personīgo rekordu (14.20) un izcīnīja Atlantic Coast” konferences (ACC) čempiones titulu, kas pirms finālsacensību starta sezonas rezultātu rangā deva trešo labāko rezultātu.

NCAA čempionātā Rūta Lasmane sāka ar diviem neieskaitītiem lēcieniem, līdz ar to palika tikai viens mēģinājums, lai kvalificētos nākamajiem trijiem piegājieniem. Trešajā mēģinājumā Rūta uzrādīja 13.59 un tobrīd iekārtojās sestajā pozīcijā. Tad atlika cerēt, ka konkurentes viņu neizgrūdīs ārpus deviņnieka, kas pēdējās trijās kārtās turpinās cīņu par godalgām.

Ceturtais lēciens Rūtai netika ieskaitīts, turklāt traucēja būtisks pretvējš (-2.2 m/s). Piektajā mēģinājumā Lasmanei sanāca 13.91m, kas tobrīd deva ceturto vietu. Turpinājumā latviete noslīdēja uz piekto pozīciju, bet pēdējā lēcienā bija 13.70m. Uzvaru izcīnīja galvenā favorīte Ruta Usoro (14.19).

2021.gada Tokijas olimpisko spēļu normatīvs ir 14.32m, bet iespējams kvalificēties arī pēc ranga, taču NCAA mačos gūtie rezultāti netiek augstu novērtēti, tostarp Lasmanes 14.15 un 14.20m.